۱۰ نکته طلایی برای خرید دوربین های مداربسته

10 Tips

انتخاب دوربین مداربسته مناسب، مشکلی است که همه افراد و کسب و کار ها، در هر اندازه و زمینه ای با آن رو به رو می شوند. امنیت محل ما بسیار به این تصمیم وابسته است، چرا که اگر دوربین مداربسته ای را تهیه و آن را در جای نامناسب بگذاریم، کارکرد مناسبی از خود نشان نداده و امنیت ما به خطر می افتد. پس برای انتخاب دوربین مناسب، با راهنمای خرید دوربین مداربسته شرکت نگهبان سازه آسیا همراه باشید.

  1. آیا دوربین باید پنهان باشد یا به عنوان بازدارنده بصری استفاده شود؟

محل شما و چیزی که شما نیاز به نظارت آن را دارید، مشخص می کند که دوربین آشکار یا پنهان مورد نیاز است. دوربین های جعبه ای (Box Cameras) یکی از بزرگترین دوربین های موجود و واضح ترین دوربین ها هستند. این دوربین ها به علت اینکه به وضوح دیده می شوند، به افراد یادآوری کرده که آنها در حال نظارت شدن می باشند. همین امر، شانس سرقت و خرابکاری را کاهش می دهد.

PAN32MP

دوربین های گنبدی (Dome) به خاطر اندازه کوچک، بهترین گزینه برای نظارت پنهان می باشند. مدل های بسیار فشرده این نوع دوربین ها به قدری کوچک اند که در کف دست به آسانی جای می گیرند.

945V

دوربین های PTZ یا Pan, Tilt, Zoom برای نظارت مناطق گسترده و وسیع به کار می روند و می توانند افراد و اشیا را به سادگی دنبال کنند.

PZ2ST37

  1. آیا محل نظارت شما داخلی است یا خارجی؟

در حالی که اکثر دوربین های مداربسته مدرن می توانند هم در محیط داخلی و هم در محیط خارجی فعالیت کنند، در نظر گرفتن ویژگی هایی از جمله نصب و تهیه جا برای این دوربین ها بسیار حائز اهمیت است. برای استفاده در مکان های بسیار سرد و سرمای زیاد، دوربینی که دارای طراحی بادوام و گرم کننده داخلی باشد، می تواند بر سرمای محیط غلبه کرده و بهترین کارکرد را ارائه دهد.

outer

در صنایعی مانند حمل و نقل، انتخاب دوربین مداربسته قوی بسیار مهم است، زیرا باید در محیط های ناهموار کارکرد خود را حفظ کرده و تا حد قابل قبولی لرزش دوربین را کنترل کند.

اما تنها دوربین های مداربسته خارجی نیازمند تهیه جا نیستند. در محیط های صنعتی مانند کارخانه ها، دوربین های مداربسته نیازمند محافظی در مقابل گرد و خاک هستند.

  1. بزرگی منطقه مورد نظر شما چقدر است؟

منطقه ای را که می خواهید نظارت کنید، مشخص می کند که چه دوربین و چه شبکه ای را استفاده کنید. در هنگام خرید و مشاوره، می توانید نقشه ای از محل مورد نظر خود را به کارشناس داده تا از شبکه و دوربین مورد نیاز مطلع شوید.

دوربین های PTZ به علت دید وسیع و قابلیت بزرگنمایی، در محیط های بزرگ بهترین عملکرد را دارند. با زاویه دید ۱۱۲ درجه ای این دوربین ها، می توانید محیط وسیعی را فقط با یک دوربین نظارت کنید.

widearea

این بدان معناست که می توان با تعداد دوربین های کمتر، سیستم نظارتی تحت شبکه داشته باشیم و هزینه ها را تا حد قابل توجهی بدون افت کیفیت کاهش دهیم.

در مقایسه، محیط های کوچکتر تنها نیازمند دوربین های ثابت می باشند. همچنین انواع مختلفی از شبکه وجود دارد که بر اساس اندازه محیط می توان آنها را استفاده کرد. محیط های کوچک نیازمند شبکه سیمی و محیط های بزرگ نیازمند شبکه های بی سیم برای سیستم های نظارتی تحت شبکه هستند.

  1. چه مقدار وضوح تصویر و جزئیات می خواهید؟

اندازه فضای مورد نظر شما، وضوح مورد نیاز شما را تعیین خواهد کرد. محیط های بزرگ و با جزئیات نیازمند دوربین هایی با وضوح بالا هستند که در عین بزرگنمایی ذره ای از کیفیت آن کاسته نشود.

از سوی دیگر، محیط های کوچک تر مانند دفتر یا اتاق پذیرش تنها نیازمند دوربین هایی با وضوح معمولی هستند. همیشه دوربین هایی با وضوح بالا برای همه مکان ها مناسب نیستند!

  1. شرایط نور گیری محل به چه شکل است؟

آزمایش دوربین ها برای این که متوجه شویم کدام مدل بهترین عملکرد خود را در شرایط مختلف نوری به اجرا می گذارد، امری مهم است. میزان نور خورشید در روز در محیط های داخلی و خارجی متفاوت است. لازم به ذکر است که در طول سال با عوض شدن فصل ها، میزان نور فرق می کند.

همچنین باید محل احتمالی وجود نور را هم در نظر بگیریم. برای مثال، اگر در کف محیط نور بازتاب کند، باید دوربینی مناسب این شرایط انتخاب کنیم.

cctvwithlight

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، اکثر مشکل های مربوط به نور برطرف شده است. با استفاده از تکنولوژی IR یا دید شبانه روزی که در مقاله دوربین های مداربسته به آن اشاره شد، می توان دوربین را از میزان نور در شب و روز مطلع کرد و دوربین به صورت خودکار خود را با شرایط نوری وفق می دهد.

  1. آیا صدا مهم است؟

وجود صدا در یک سیستم نظارتی باعث می شود تا شما صدایی که در محیط دوربین پخش می شود را به راحتی بشنوید. این صدا با سیستم های مدیریت ویدیو نیز سازگار است.

همچنین می توانید از این صدا به عنوان یک عامل به صدا در آمدن آژیر استفاده کنید. هنگامی که مقدار صدای موجود در محیط از حدی بیشتر شد، آژیر به صدا در بیاید.

  1. آیا به اضافه کردن دوربین در طول زمان نیاز دارید؟

داشتن سیستم نظارتی قابل انعطاف و مقیاس پذیر، امری مهم است. مشکل اصلی سیستم های نظارتی قدیمی، بسته بودن آنها و سخت بودن برای گسترش دادن و اضافه کردن دوربین به آنها بود.

همچنین مهم است که شما از دوربین های تحت شبکه بی سیم استفاده کنید تا بتوانید به آسانی، سیستم نظارتی خود را گسترش دهید. اضافه کردن دوربین تحت شبکه به سیستم نظارتی بی سیم بسیار آسان و راحت است. زیرا به تعویض یا اضافه کردن هیچ سیمی احتیاج ندارید.

expanding

  1. اگر کسب و کاری دارید، دوربین های مداربسته چه کمکی به شما می کنند؟

دوربین های مداربسته تنها مختص به نظارت تبهکاران نیستند. در کسب و کار، شما می توانید با نصب دوربین مداربسته از امنیت کارکنان خود و حوادث پیش آمده به سرعت آگاه شوید. با این عمل، کارکنان شما نیز احساس امنیت بیشتری خواهند داشت و بهتر کار خواهند کرد.

همچنین با استفاده از دوربین های مداربسته، در هنگام حوادث، سرقت، درگیری در محل کار و خرابکاری، می توانید به مراجع قانونی مدارک مورد نیاز را تحویل داده و از خود دفاع کنید.

  1. از طریق دوربین مداربسته، می خواهید بر چه چالش هایی غلبه کنید؟

مدت زمانی که یک فرد می تواند بر روی فیلم های دوربین مداربسته تمرکز کند، حداکثر ۲۰ دقیقه است. اما با استفاده از سیستم های مدیریت ویدیو، نظارت بسیار ساده تر شده است. سیستم های مدیریت ویدیو می توانند شما را از حرکات مشکوک آگاه کرده و با تحلیل داده ها، سیستم نظارتی را توسعه دهند.

سنسور های تشخیص حرکت داخلی اطلاعات پرکاربردی را ارائه می دهند که می توان از آنها در مدیریت بهتر سیستم استفاده کرد.

vms

  1. چگونه سیستم مدیریت ویدیو مناسبی را انتخاب کنیم؟

مهم است که الزامات یک سیستم مدیریت ویدیو، از جمله چگونگی برنامه ریزی برای استفاده از آن، در مراحل برنامه ریزی و  نصب به طور واضح تأیید شود. مشکلات اصلی که باعث شده اند شما سیستم نظارت تصویری داشته باشید، سیستم مدیریت ویدیو مورد نظر شما را شناسایی می کنند.

به عنوان مثال، فردی که بسیار سفر می کند یا دارای چند محل نظارتی می باشد، ممکن است نیاز باشد تا در هر مکان به سیستم نظارتی دسترسی داشته باشد. به همین علت، سیستم مدیریت ویدیو را باید بر اساس نیاز خود تهیه کرد.

کلام آخر

راهنمای انتخاب دوربین مداربسته ای را که در بالا خواندید، می تواند سردرگمی شما را درباره انتخاب درست دوربین مداربسته برطرف کند. در صورتی که هنوز سردرگم هستید و نمی دانید که چه دوربینی را تهیه کنید، تکنسین های فنی شرکت نگهبان سازه آسیا می توانند شما را راهنمایی کنند.

به نظر شما چه معیار های دیگری در انتخاب دوربین مداربسته موثر است؟ نظر خود را برای ما در بخش نظرات بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *