سیستم های امنیتی

امنیت ۲۴/۷ با تکنولوژی StayD پارادوکس

StayD

شرکت پارادوکس یکی از برترین شرکت ها در زمینه طراحی و توسعه سیستم های امنیتی در جهان است که همواره تلاش می کند تا بهترین محصولات را به مشتریان خود ارائه دهد. این تلاش ها باعث شده که تکنولوژی های جدید و بروزی را در سری های پر طرفدار این شرکت، مانند Magellan، Spectra SP و EVO شاهد باشیم. یکی از این تکنولوژی ها، تکنولوژی StayD می باشد که برای سری Spectra و برخی پنل های Magellan توسعه داده شده است. در ادامه بیشتر با این تکنولوژی آشنا خواهید شد.

[gap height=”30px”]

StayD

ایمن ترین راه زندگی

حالت StayD، که در سری های Spectra و Magellan سیستم های امنیتی پارادوکس توسعه یافته است، تنها سیستم امنیتی ایمن است که در همه شرایط ایمنی خود را حفظ کرده و محیط امنی را برای شما ایجاد می کند. StayD زندگی شما را ساده تر و امن تر می سازد. این امر از طریق محافظت ۲۴ ساعته در روز و ۷ روز هفته تحقق یافته است، بدون این که سیستم نیاز به استراحت داشته باشد یا حتی نیاز به غیر مسلح شدن پیدا کند. همچنین این حالت، زون های بسته شده را به صورت خودکار مسلح می کند، پس نیازی به یادآوری خود به انجام این کار ندارید زیرا StayD آن را به صورت خودکار انجام می دهد.

arm-disarm

نقاط ورودی / خروجی

تکنولوژی StayD دارای ویژگی ورودی/خروجی قابل برنامه ریزی است. کاربر فقط می تواند از نقاطی وارد/خارج شود که به صورت از پیش تعیین شده در سیستم امنیتی تعریف شده باشد. هر نقطه ورودی/خروجی متصل به کیپد، در راه های موجود به کیپد برنامه ریزی شده است که هر کیپد توانایی پشتیبانی از ۴ زون را دارا است. هنگامی که فردی می خواهد وارد یا خارج شود، فقط زون هایی که به کی پد مربوطه متصل اند، غیر مسلح می شوند و باقی زون ها به صورت مسلح باقی می مانند.

ورود به محل:

هنگام ورود به محل از طریق یکی از نقاط ورودی از پیش تعیین شده، فقط همان نقطه ورودی یا دربی که شما اقدام به ورود از طریق آن را کرده اید، به صورت موقت غیر مسلح شده و در صورتی که رمز درخواستی سیستم را از طریق کیپد ها به صورت صحیح وارد نمایید، سیستم امنیتی زنگ خطر را به صدا در نمی آورد. پس از ورود، درب به صورت خودکار بسته شده و نقطه ورودی دوباره مسلح می شود.

in

خروج از محل:

هنگامی که بخواهید خانه را ترک کنید، StayD می تواند با استفاده از دکمه “مسلح سازی” روی کیپد، فقط همان دربی که به کیپد متصل است را به صورت موقت غیر مسلح کند و هنگامی که درب بسته شد، دوباره آن درب ها را مسلح می کند. به هر کی پد می توان ۴ زون را اختصاص داد که در نتیجه مدیریت محیط راحت تر و امنیت آن بیشتر خواهد شد. هنگامی که بخواهید برای خروج از کیپدی استفاده کنید که هیچ نقطه ورودی و خروجی روی آن تعریف نشده است، صدای بوق رد شدن می شنوید و درخواست شما رد خواهد شد.

out

داخل محل:

تغییر وضعیت از حالت بیدار به حالت خواب و بلعکس، به هیچ کد ورودی نیاز ندارد و تنها با فشار دادن دکمه مناسب روی کیپد می توان این تغییر وضعیت را اعمال کرد. تنها زمانی به کد نیاز است که یک زون در حال حفاظت، به صورت موقت غیر مسلح شود. هنگام تغییر وضعیت از حالت بیدار به خواب، زون های در حال حفاظت، حفاظت شده باقی می مانند و تنها زون هایی که به زون های خواب مشهور هستند (مانند اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی) به صورت زمانبندی شده شروع به مسلح شدن می کنند تا افراد فرصت کافی برای رفتن به تخت خواب را داشته باشند. همچنین سیستم امنیتی می تواند فورا، وضعیت را از حالت خواب به حالت بیدار تغییر دهد تا افراد بتوانند در هنگام نیاز به آشپزخانه یا سرویس های بهداشتی مراجعه کنند.

stay-sleep

معایب سیستم های بدون حالت StayD

از آن جایی که تکنولوژی StayD ویژگی های بسیار زیادی را به سیستم امنیتی ما اضافه می کرد، داشتن آن تا حد زیادی از نگرانی های فرد استفاده کننده می کاست. حال اگر سیستم امنیتی که خریداری کرده ایم، از حالت StayD پشتیبانی نکند، چه دشواری هایی در انتظار ماست؟

  • اولین عیب نداشتن این حالت این است که در سیستم های امنیتی معمولی، هنگام ورود به محل، نخست باید سیستم را غیرمسلح کرده و پس از ورود دوباره سیستم امنیتی را مسلح کرد. این کار پس از مدتی به یک کار خسته کننده و آزار دهنده تبدیل می شود و در اکثر مواقع، کاربر مسلح سازی دوباره سیستم را فراموش می کند که امری بسیار خطرناک است. تکنولوژی StayD این مشکل را برطرف کرده و پس از ورود کاربر به محل، به صورت خودکار سیستم امنیتی را دوباره مسلح می کند.
  • عیب دوم برای کسانی است که از تکنولوژی Stay arming که توسط اکثر شرکت های توسعه دهنده سیستم های امنیتی پشتیبانی می شود، استفاده می کنند. این تکنولوژی پس از هر بار ورود و خروج از محل، تمام زون ها را برای مدتی غیر مسلح می کند تا فرد ورود یا خروج خود را انجام دهد. این مدت زمان به افراد فرصت نفوذ به خانه را می دهد. تکنولوژی StayD با غیر مسلح سازی یک زون در هر زمان، از این مانع گذشته و این مشکل را برطرف کرده است. همچنین در تکنولوژی StayD، پس از ورود یا خروج و به محض بسته شدن درب زون، آن زون فورا مسلح شده و جلوی ورود افراد بیگانه را می گیرد.

کلام آخر

StayD زندگی را برای شما ایمن تر و راحت تر می سازد. این تکنولوژی به صورت ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته – بدون نیاز به غیر مسلح کردن سیستم امنیتی – با شما زندگی کرده و از شما مراقبت می کند. StayD به هیچ زمان استراحتی احتیاج ندارد و تا جایی که بتواند هوای شما و خانه تان را دارد. همچنین این تکنولوژی، توانایی مسلح کردن سیستم به صورت خودکار را دارا است و دیگر نیاز به مسلح کردن سیستم به صورت دستی نیست.

این قابلیت های یکتا امنیت را به زندگی روزمره شما باز می گرداند. همچنین StayD با پنل های MG5000، MG5050 و تمامی پنل های سری Spectra سازگار است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *