دوربین مداربسته

تکنولوژی DNR دوربین های مداربسته و امنیتی چیست؟

DNR

یکی از مشکلاتی که کاربران دوربین های مداربسته ممکن است با آن رو به رو شوند، مشکل ایجاد نویز در تصاویر ضبط شده، خصوصا در شب می باشد.

تصاویری که دوربین های فاقد تکنولوژی DNR در شب ضبط می کنند، اغلب ممکن است همراه با نقاط سفید و برفک مانند باشند. این موضوع شفافیت و کیفیت تصویر را تا ۳۰% کاهش می دهد. همچنین حل این مشکل با افزایش روشنایی محیط در هر فضایی مقدور و مقرون به صرفه نیست.

DNR چیست و چه وظیفه ای دارد؟

DNR که شکل خلاصه شده Digital Noise Reduction می باشد، به سیستمی گفته می شود که با استفاده از آن نویز های تصاویر و ویدئو ها در دوربین های مداربسته از بین می رود.

دوربین هایی که شامل این تکنولوژی هستند، با استفاده از فیلتر هایی نویز های تصاویر را حذف می کنند و کیفیت و شفافیت تصاویر را به حد مطلوب می رسانند.

تکنولوژی ۳D DNR چیست؟

تکنولوژی ۳D DNR یک قدم پیشرفته تر از DNR است. این تکنولوژی علاوه بر از بین بردن نویز ها به صورت فریم به فریم، نویز را به صورت نقطه به نقطه نیز از بین می برد و کاهش می دهد.

در واقع این تکنولوژی کل تصویر را پردازش می کند و یک خروجی شفاف و نهایی را نمایش می دهد.

مزایای ۳D DNR

  • در ابتدا، باید ذکر کرد که ۳D DNR حتی سیگنال تمیز تری را نسبت به DNR ارائه می دهد و در نتیجه باعث صرفه جویی در فضای دیسک می شود؛ بنابراین می توانید شواهد ویدئویی بسیار بیشتری را بر روی هارد دیسک خود ذخیره کنید.
  • در مرحله بعد، دوربین های مجهز به فناوری ۳D DNR تصاویر واضح تر و دقیق تری ارائه می دهند و شناسایی مظنونان را آسان تر می کنند.
  • سرانجام، فناوری ۳D DNR وجه تمایز بین حرکت واقعی و نویز تصویر را برای دوربین شما آسان تر می کند. این امر باعث می شود که دستگاه ضبط ویدیو یا DVR شما در تشخیص حرکت کارآمدتر باشد؛ به ویژه در شرایط کم نور و محیط شب.

انواع نویز چیست؟

دو نوع نویز وجود دارد که بر دوربین های امنیتی شما تأثیر می گذارد؛ نویز فلفل و نمکی و نویز گاوسی.

نویز نمک و فلفل (Salt and Pepper Noise) هنگامی تولید می شود که تصویربردار CCD بیش از حد گرم شود. همچنین این نویز می تواند توسط ذرات گرد و غبار داخل دوربین تولید شود. این مصنوعات به طور تصادفی رخ می دهند و هیچ ارتباط رنگی با پیکسل های اطراف ندارند. در نتیجه، این نویز در فیلم ضبط شده به صورت لکه های سیاه و سفید ظاهر می شود.

نویز گاوسی (Gaussian Noise) با تداخل تصادفی تولید شده توسط حرکت برق از طریق اجزای الکتریکی موجود در دوربین تولید می شود. این نویز باعث می شود رنگ پیکسل ها با رنگ اصلی اشیا موجود در صحنه کمی متفاوت باشد. این تفاوت جزئی باعث می شود همه چیز در یک صحنه ضبط شده نرم و تار به نظر برسد.

DNR، آیا ارزش هزینه ی بیشتر را دارد؟

در ابتدا ممکن است هزینه خرید یک دوربین مجهز به این سیستم بیشتر به نظر برسد، اما در نهایت این دوربین باعث کاهش هزینه نصب تجهیزات روشنایی یا مادون قرمز محیط، و در نتیجه کاهش مصرف برق می شود. بنابراین هزینه نصب یک دوربین مناسب، هزینه های کلی شما را در گذر زمان کاهش می دهد.

3D DNR

در نهایت استفاده از تکنولوژی DNR و ۳D DNR، با افزایش کیفیت تصاویر، کارآیی دوربین مداربسته شما را به صورت قابل توجهی افزایش می دهد و تجربه ای لذت بخش را به کاربران هدیه می دهد.

کارشناسان ما در نگهبان سازه آسیا، نمایندگی رسمی محصولات سانل در مشهد آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *