سیستم های امنیتی

آموزش استفاده از نرم افزار Insite GOLD دزدگیر پارادوکس

اغلب دزدگیر های اماکن و دوربین های مداربسته نظیر سانل، داهوا، ادلای، اسکام، جی ام کا و … دارای یک نرم افزار کاربردی برای مدیریت و نظارت بر سیستم دزدگیر یا دوربین می باشند. دزدگیر های پارادوکس نیز از این قاعده مستثنا نبوده و نرم افزار و پلتفرم خود تحت عنوان Insite GOLD را برای مدیریت سیستم های امنیتی پارادوکس ایجاد کرده است. در ادامه به معرفی این پلتفرم خواهیم پرداخت.

معرفی سرویس PMH یا Paradox My Home

Paradox My Home یا PMH، سرویسی است که توسط شرکت پارادوکس و برای ارتباط میان دستگاه ها و دوربین های تحت شبکه پارادوکس با نرم افزار Insite GOLD ساخته شده است. با استفاده از سرور های PMH پارادوکس، امکان اتصال به تمام دستگاه ها را بدون نیاز به برنامه ریزی خاصی برای شما فراهم می شود. ساخت حساب کاربری و سایت نظارتی در این سرویس بسیار ساده است و تنها چند دقیقه زمان می برد. همچنین سرویس PMH پارادوکس سیستم اعلان قابل اتکایی را در بستر نرم افزار Insite GOLD ارائه می دهد.

اضافه کردن حساب کاربری به سرویس PMH دزدگیر پارادوکس

در ابتدا، مدیر سیستم باید یک حساب کاربری در سرویس PMH بسازد. برای این کار پس از دریافت نرم افزار Insite GOLD از مسیر Menu >New Installation >Create account in PMH می توانید حساب کاربری خود را ایجاد کنید. هنگامی که اکانت ایجاد شد، یک ایمیل حاوی لینک فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد.

حساب کاربری شما توسط ایمیلی که وارد کرده اید مدیریت خواهد شد. همچنین ساخت و فعالسازی حساب کاربری در سرویس PMH پارادوکس کاملا رایگان است.

هنگامی که حساب خود را ساختید، می توانید سایت های نظارتی خود را بدون محدودیت در تعداد به حساب کاربری خود اضافه کنید.

توجه داشته باشید که سایت نظارتی باید حداکثر تا ۶ ماه پس از ساخت حساب کاربری اضافه شوند. در غیر این صورت، حساب کاربری شما در سرویس PMH دزدگیر پارادوکس حذف خواهد شد.

ایجاد سایت نظارتی و تنظیمات سرویس PMH دزدگیر پارادوکس

هر سیستم امنیتی پارادوکس یا سایت (SITE) توسط سریال نامبر کنترل پنل سیستم، به سرویس PMH پارادوکس شناسانده می شود. همچنین هر سایت دارای یک کد سایت می باشد. نام اختیاری سایت را نیز می توانید در نرم افزار اضافه کنید. این سایت ها می توانند توسط دوربین های تحت شبکه پارادوکس و ماژول های PCS یا IP150 به سرویس PMH پارادوکس متصل شوند.

هنگامی که پنل و دستگاه هایی که در بالا ذکر شد روشن شدند و به اینترنت متصل شدند، به صورت خودکار به سرویس PMH دزدگیر پارادوکس متصل شده و در نرم افزار Insite GOLD نشان داده می شوند.

برای ساخت سایت جدید در نرم افزار Insite GOLD، از مسیر Menu > Create new site استفاده کنید. پس از انتخاب نوع سایت و ثبت کد کنترل پنل و اطلاعات نصب، یک صفحه پرداخت به همراه ویژگی های سرویس PMH پارادوکس و یک ماه اشتراک رایگان به شما نمایش داده خواهد شد.

افزودن سایت به نرم افزار Insite GOLD

هنگامی که حساب کاربری و سایت ها در سرویس PMH دزدگیر پارادوکس ساخته شد، نرم افزار Insite GOLD را نصب کنید و علامت + بالای صفحه اصلی را انتخاب کنید. نام محلی سایت را وارد کرده و کد سایت PMH یا سریال نامبر پنل معرفی شده در PMH را به همراه ایمیل ثبت شده در سایت مورد نظر را وارد کنید.

تعویض پنل در یک سایت PMH

پنل ثبت شده در یک سایت می تواند در صورت نیاز به ارتقا یا مشاهده خرابی و اشکال در عملکرد، تعویض شود. هنگامی که ارتباط پنل ثبت شده با سرویس PMH دزدگیر پارادوکس قطع شود، کاربر چرخ دنده قرمز رنگی را در نرم افزار مشاهده خواهد کرد. با فشردن چرخ دنده می توانید سریال نامبر پنل جدید خود را وارد نمایید. در صورتی که سریال نامبر به صورت صحیح وارد شده باشد و در سایت دیگری ثبت نشده باشد، عملیات تعویض تایید شده و ایمیلی برای تایید این عملیات به ایمیل ثبت شده در سایت، ارسال می شود.

ویدیو: قابلیت های نرم افزار Insite GOLD

 

کلام آخر

با استفاده از سرور های PMH و نرم افزار Insite GOLD دزدگیر پارادوکس، به راحتی می توانید سیستم امنیتی خود را مدیریت و نظارت کنید. در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام در تنظیمات دزدگیر پارادوکس، متخصصان ما در شرکت نگهبان سازه آسیانماینده رسمی دزدگیر های پارادوکس در ایران – شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *