دوربین مداربسته

تفاوت دوربین های مداربسته داخلی و بیرونی

indoor and outdoor cameras

اگر به دنبال تجهیز کردن املاک خود با استفاده از دوربین های مداربسته هستید، به احتمال زیاد به هر دو نوع دوربین مداربسته داخلی و بیرونی نیاز دارید. با نصب هر دوی این دوربین های مداربسته، امنیت، آرامش خاطر و راحتی بیشتری برای شما و خانواده تان به وجود خواهد آمد.

اما تفاوت بین دوربین های مداربسته داخلی و بیرونی چیست؟ کدام یک بهتر به نیاز های شما پاسخ خواهند داد؟ در ادامه برای فهمیدن پاسخ با ما همراه باشید.

عملکرد دوربین های مداربسته داخلی و بیرونی

آیا نیاز دارید که هم بر محیط داخل و هم بر محیط خارج ملک خود نظارت داشته باشید؟ در این صورت اکثر سیستم های امنیتی موثر، این کار را انجام می دهند.

اگر می خواهید بر کودک خود در خانه پس از رسیدن از مدرسه یا حیوان خانگی خود نظارت داشته باشید، دوربین های مداربسته داخلی چاره کار خواهند بود. دوربین های مداربسته بیرونی اکثرا برای امنیت خانه و ملک شما به کار می روند.

برای اطمینان و نظارت حداکثری، بهتر است از هر دو نوع دوربین مداربسته داخلی و بیرونی استفاده کنید.

indoor Camera

دوام دوربین های مداربسته داخلی و بیرونی

دوربین های مداربسته بیرونی به علت طراحی های ضد آب و ضد خرابکاری دوام و استحکام بیشتری را از خود نشان می دهند. به همین علت آنها می توانند در شرایط بد آب و هوایی و آسیب های ناشی از حوادث طبیعی و رفتار های خرابکارانه، مقاومت کرده و قابل اعتماد تر باشند.

همچنین به علت مناسب بودن مکان نصب این دوربین ها، زاویه دید بسیار مناسبی را به کاربر نمایش می دهند.

دوربین های مداربسته داخلی معمولا کوچکتر هستند و بر خلاف دوربین های مداربسته بیرونی، به سطح بالایی از مراقبت نیازی ندارند. هر دو نوع این دوربین ها باید دور از معرض خطر و با ارتفاع دو و نیم تا سه متر از سطح زمین نصب شوند.

cctv outdoor casing

ظاهر دوربین های مداربسته داخلی و بیرونی

دوربین های مداربسته داخلی به علت داشتن اندازه کوچک تر، تقریبا می توانند در همه مکان ها جا شوند و تصویری بدون اشیا اضافی را ارائه دهند. برای مثال دوربین های دام یا گنبدی، دوربین های بولت و دوربین های مداربسته بی سیم جزو این دسته هستند.

دوربین های مداربسته بیرونی به علت بزرگتر بودن، به راحتی قابل تشخیص اند. به همین علت از آنها می توان به عنوان بازدارنده دیداری نیز استفاده کرد. دوربین های جعبه ای، برخی مدل های دام یا گنبدی و دوربین های PTZ یا Pan Tilt Zoom جزو این دسته اند.

قابلیت های برجسته دوربین های مداربسته داخلی و بیرونی

هنگام خرید دوربین های مداربسته داخلی و بیرونی، باید به دنبال قابلیت های خاصی برای نظارت حداکثری ملک خود باشید. برخی از این قابلیت ها عبارتند از:

  • دوربین های مداربسته با رزولوشن و کیفیت بالا
  • ضبط ویدیو به صورت شبانه روزی و همه روزه
  • قابلیت تشخیص حرکت و پخش تصویر دوربین به صورت زنده
  • قابلیت مشاهده تصویر دوربین توسط گوشی هوشمند، لپتاپ و کامپیوتر
  • دید در شب مادون قرمز
  • طراحی ضد آب و ضد خرابکاری
  • قابلیت بزرگنمایی و زوم بدون از دست رفتن کیفیت

کلام آخر

در آخر اگر به دنبال خرید دوربین مداربسته داخلی و یا بیرونی برای خانه خود هستید تا نظارت کامل و مطمئنی داشته باشید، می توانید از کارشناسان شرکت نگهبان سازه آسیا کمک و مشورت بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *