تفاوت سیستم های امنیتی و دزدگیر های خانگی بیسیم و سیمی

یکی از مهم ترین نیازهای روزمره ی انسان، نیاز به امنیت است. تحقیقات نشان داده است که اماکنی که مجهز به سیستم های امنیتی مناسبی هستند، به مقدار کمتری مورد سرقت قرار می گیرند. این موضوع نشان دهنده ی اهمیت نصب سیستم امنیتی مناسب است.

دزدگیرها نقش بسیار مهمی را در ایجاد امنیت اماکن ایفا می کنند و به دو دسته ی بیسیم و سیمی تقسیم می شوند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی شباهت ها و تفاوت های این دو نوع دزدگیر بپردازیم.

  • دقت کدام یک بالاتر است؟

✔️بیسیم:

دزدگیرهای بیسیم در گذشته، بیشتر از دزدگیرهای سیمی دچار هشدار خطا می شدند. اما این موضوع مربوط به زمانی حدود ده سال پیش می باشد و این مشکل امروزه به لطف تکنولوژی نوین رفع شده است. دزدگیر های بیسیم امروزی تقریبا به طور کامل بدون خطا هستند.

✔️سیمی:

دزدگیر های سیمی به طور کلی بسیار قابل اعتماد هستند. اکثر خطاهای این دزدگیر ها به مشکلاتی مانند تعویض نشدن باتری ها، وجود نویز در سیم ها، کابل کشی نامناسب، مسیرهای بسیار طولانی کابل و موارد مشابه بر می گردد.

  • اضافه کردن سنسور جدید در کدام یک آسان تر است؟

✔️بیسیم:

برای نصب یک سنسور جدید به مجموعه ی قبلی، فقط کافی است محل نصب را مشخص کنید و سنسور را به راحتی به پنل متصل کنید.

❌سیمی:

انجام این کار برای سیستم های سیمی بسیار دردسر ساز است. ممکن است نصب یک سنسور جدید نیاز به حفاری و کانال کشی و اضافه کردن کابل های جدید داشته باشد.

  • کدام یک مقرون به صرفه است ؟

❌سیمی:

دزدگیر های کابلی در مقایسه با وایرلس به طور کلی از قیمت مناسب تری برخوردارند؛ اما هزینه های اضافی ای برای نصب در بر دارند. هزینه هایی مانند کابل، هزینه ی کابل کشی، هزینه ی پنهان سازی و نصب سیم ها و دیگر هزینه ها باعث می شود که هزینه ی تمام شده از یک دوربین وایرلس بیشتر شود.

✔️بیسیم:

دزدگیرهای وایرلس به طور کلی قیمت بیشتری نسبت به تجهیزات سیمی دارند. اما به دلیل نصب آسان و سریع، هزینه های جانبی سیم و کابل و اتصالات را کاهش می دهند و مبلغ اولیه جبران می گردد.

  • هزینه های پس از نصب!

❌بیسیم:

باتری ها در سنسور های بیسیم به طور معمول هر ۲ سال نیاز به تعویض دارند. همچنین باتری پنل اصلی هر ۷ سال نیاز به تعویض دارد.

✔️سیمی:

در مقابل سنسور های سیمی نیاز به هزینه ی تعویض باتری ندارند. با این حال باتری بکاپ پنل باید هر ۳-۴ سال عوض شود.

  • زمان نصب کدام یک مناسب تر است؟

✔️بیسیم:

به طور کلی تجهیزات بیسیم به زمان بسیار کمتری برای نصب نیاز دارند. در صورتی که تجهیزات سیمی به زمانی حدود ۱۰-۱۲ برابر این مقدار نیاز دارند.

به طور مثال برای نصب دزدگیر بیسیم در مکانی با ۴ اتاق به ۲ ساعت زمان نیاز داریم.

❌سیمی:

با تغییر دزدگیر به نوع سیمی، این زمان به حدود ۱ روز افزایش می یابد.

  • ظاهر و جلوه ی دوربین

✔️بیسیم:

تجهیزات بیسیم به طور کلی برای نصب بسیار مرتب و راحت هستند. ابعاد این سیستم ها بسیار کم و ظریف است و ظاهری بسیار زیبا و شیک را به نمایش می گذارد.

❌سیمی:

دزدگیر های سیمی برای نصب نیاز به سیم کشی دارند. این سیم کشی با توجه به موقعیت مکانی و نوع دوربین می تواند بسیار پیچیده باشد. برای مخفی کردن  سیم و کابل ها، آن ها را درون داکت و ترانک قرار می دهند. مسیر عبور این تجهیزات می تواند بسیار طولانی و واضح باشد و معمولا جلوه ی زیبایی ندارد.

  • تکونولوژی تشخیص حیوانات خانگی:

✔️بیسیم:

تقریبا تمام دزدگیرهای بیسیم مجهز به سنسور تشخیص حیوانات خانگی تا ۲۵ کیلوگرم می باشند.

❌سیمی:

به طور معمول این دزدگیرها، دارای تکونولوژی تشخیص حیوانات نمی باشند. با این حال چشمی های مخصوصی وجود دارد که در صورت لزوم می توانید آن ها را نصب کنید و از این امکان بهره ببرید.

  • آیا می توان دستگاه را به صورت موقت از روی دیوار برداشت؟

✔️بیسیم:

در صورت نیاز به مواردی مانند تمیزکاری، تغییردکوراسیون و غیره، برداشتن و جا به جایی دزدگیرهای بیسیم بسیار آسان می باشد. برای این کار فقط نیاز است سیستم هشدار را با ورود رمز عبور غیرفعال کنید و بعد از اتمام سنسور را دوباره نصب کرده و سیستم را فعال کنید.

❌سیمی:

جا به جایی برای موارد غیرضروری در دزدگیرهای سیمی پیشنهاد نمی شود. زیرا انجام این کار بسیار سخت است و برای انجام درست و امن این کار نیاز به متخصصان نصب این دزدگیر دارید.

  • در صورت نیاز به تغییر مکان، آیا این سیستم ها قابل جا به جایی هستند؟

✔️بیسیم:

در صورت نیاز به تغییر مکان دوربین، می توانید پنل اصلی و سنسور ها را غیرفعال کنید، آن ها را به مکان جدید منتقل کرده و به راحتی نصب کنید.

❌سیمی:

حتی اگر موفق شوید بدون آسیب رساندن به دستگاه، سیستم ها را از محل نصب جدا کنید، برای نصب در محل جدید نیاز به سیم کشی و نصب اصولی دارید.

 

سایر مزایای دزدگیر های بیسیم:

  • ✔️قابلیت کنترل از راه دور:

یکی از مزایای این دزدگیر ها این است که برای کنترل آن ها نیازی به حضور در محل نیست. شما به سادگی و تنها با داشتن یک سیم کارت و اینترنت و تلفن هوشمند، می توانید تصاویر ضبط شده را حتی به صورت آنلاین مشاهده کنید.

 

انتخاب یک دزدگیر مناسب، بستگی به موارد متفاوتی از جمله محل نصب، علت نصب، مقدار بودجه و نیازهای شما دارد.

به طور کلی نمی توان ادعا کرد که یکی از این دو نوع دزدگیر به طور حتم برای همه ی مشتریان مناسب است. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر برای انتخاب بهترین نوع دزدگیر با توجه به نیازتان، می توانید با مشاوران ما در نگهبان سازه آسیا تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *